środa, 14 marca 2018

Relacja z wizyty w Cyrku Zalewski w Turku

Prezentujemy wam relację naszego czytelnika z wizyty w Cyrku Zalewski w Turku. Życzymy miłej lektury oraz prosimy, aby nie kopiować artykułu.

Dnia 6 marca 2018 roku Turek odwiedził najsłynniejszy polski cyrk-Cyrk Zalewski. Namiot cyrkowy zastał rozłożony po raz pierwszy  na obrzeżach miasta - na targowisku.  Około godziny 16.30 pojawiłem się na placu ,wpuszczanie już się  rozpoczeło więc nabyłem bilety i wraz z  rodziną udałem się pod cyrkowy namiot. Spora część sektorów i loży była już  zajęta . Ogólna frekwencia  pod namiotem wyniosła ok 85%.  


Teraz przejdę do oceny programu każdy numer będę oceniał od 1 do 10 . Dziesięć  minut po godzinie 17  zgasły światła i rozpoczeło się show . Po krótkim pokazie świetlnym na arenie  wkroczyli członkowie grupy Los Ortiz  i  rozpoczeli pokaz na Kole Śmierci .Uważam że ten pokaz jest pierwszą z tegorocznych petard jaką przygotował Cyrk Zalewski. Numer widziałem po raz drugi i przyznam robi  wrażenie . Moja ocena 8  .Następnie na arenie pojawił się clawn Riko  z repryzą ‘’Dyrygent ‘’ po której Maciej Najmowicz i Kamil Zalewski powitali gości po czym Kamil zaprezentował dobrze nam znaną dużą iluzję. Choć numer znany   to  jest dość ciekawy .Kamil  zaprezentował kilka trików takich jak   przecięcie kobiety na pół ,  ucieczka z zamkniętego pudła, przebicie kobiety na pół, pojawianie się kilku kobiet z pustej szafy itp . moja ocena numeru 6 . Trzecim numerem programu jest  zabawny pokaz dwóch psów prezentowany przez clawna Rico . Pokaz jest utrzymany  w klimacie  zabawy z pieskami .Pokazuje to że pies jest  prawdziwym przyjacielem  człowieka . numer oceniam na 7. Kolejnym punktem programu jest pokaz siły , wytrwałości i piękna ludzkich mięśni czyli ekwilibrystyka na krzesłach prezentowana przez absolwenta Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej Macieja Sokołowskiego .Numer ten jest niezwykle  niebezpieczny ale również widowiskowy. Pokazuje siłę ludzkich mięśni i determinację jaką trzeba włorzyć w przygotowanie tego  numeru . Moja ocena 9 . Następnym numerem jaki przygotowali państwo zalewscy jest dobrze nam znany pokaz kóz .Numer dość ciekawy ,przyzwoity i zabawny . W tym roku prezentuje go Rico.  Oceniam go na 7  . Po tym numerze przyszedł czas na  atrakcję sezonu jaką jest Dinozaur . Ta  atrakcja jest ciekawym przerywnikiem programu. Po niej przyszedł czas na pokaz gości z Czech – Duetu Cremer który prezentuje persze, przepiękny  numer pełen piękna i charmoni  wymagający zaufania .Jedyne czego mi tam zabrakło to większej liczby elementów na którym są wykonywane persze. moja ocena 6 . Po tym występie na arenę ponownie wkracza clawn Rico z repryzą „Amor’’ .Moim zdaniem to najlepsza repryza tego sezonu ponieważ na niej najbardziej się śmiałem       . Ostatnim punktem pierwszej części widowiska jest dobrze nam znany  pokaz wielbłądów cyrku Zalewski prezentowany przez Kamila Zalewskiego. Numer oceniam na 7. Po takich emocjach przyszedł czas na 20 minutową przerwę podczas której  można było się przejechać na wielbłądzie nabyć watę ,popcorn,słodycze w cyrkowym bufecie  lub zrobić sobie zdjęcie z dinozaurem .Drugą część widowiska otwiera pokaz koni palomino  cyrku Zalewski . Ten numer  jest pełen gracji i wdzięku prezetuje go Kamil Zalewski. Moja ocena 7     .Po tym numerze na arenie pojawia się clawn Rico z repryzą ,,Balans’’ .
Następnym punktem programu był mój ulubiony numer  a mianowicie  pokaz romantycznego baletu na szarfach który zaprezentowali absolwenci szkoły cyrkowej w Julinku. Numer ten jest pełen miłości,wdzięku ale także siły  . Ten pokaz oceniam na 8   .Ostatnim punktem programu był numer który jest kompletną nowością w Polsce a konkretnie ekwilibrystyka grupy 3 linoskoczków na wysokiej  linie poziomej .Numer ten naprawdę robi wrażenie . Publiczność oglądała go ze strachem i zapartym tchem co świadczy że numer im się podobał . Numer oceniam na 10. Po tym numerze nastąpiła parada i przedstawienie wszystkich artystów .Parada jest dość ciekawa  bo poprzedza ją krótki monolog Kamila  na temat tego dlaczego wybrał cyrk i krótki skecz iluzjonistyczny .


Podsumowując Cyrk Zalewski stworzył w tym roku najlepszy program od ostatnich 5 lat .Poziom widowiska jest naprawdę wysoki. Polecam wszystkim   wizytę w cyrku Zalewski w sezonie 2018 ponieważ naprawdę warto takiego programu nie miał już dawno żaden polski cyrk. Ogólna ocena programu 9.